Samorząd uczniowski

NASZA DZIAŁALNOŚĆ W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

WRZESIEŃ
 • Wybory Samorządów Klasowych
 • Wybór Opiekunów samorządu uczniowskiego
        6 września Samorząd Uczniowski spotkał się z Panią Dyrektor Grażyną Bangrowską – Cybowicz. W czasie spotkania wybrano opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014. Opiekunami SU ponownie zostały: p. Anna Paluch oraz p. Hanna Sobczak.

  Gratulujemy!!!

 • 12 IX 2013 - Wybory Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego
        12 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali przewodniczącego i zastępcę spośród następujących kandydatów: Aleksandra Kluczyk kl. V c, Dominik Pomieszcz kl. 6 d, Wiktoria Iwanowska kl. 6a, Hanna Gurgielewicz kl. 6d, Aleksandra Rezka kl. 6c, Anna Polakowska kl. 4e, Weronika Andrukajtis kl. 6e, Oliwia Dobosz kl.3e, Aleksandra Jackowska kl. 6b, Mateusz Michalski kl. 4b, Wiktoria Kaszuba kl. 6e, Natalia Goc kl. 4a, Kacper Farat kl. 3e, Damian Bazylewicz kl. 4e, Julia Jakowska kl. 6 c, Sara Bazylewicz kl. 6 e, Marcel Grabowski kl. 3 e. W głosowaniu wzięło udział osób. Przewodniczącą została Weronika Andrukajtis z kl. 6 e, zastępcą przewodniczącego został Mateusz Michalski z kl. 4 b.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  zdjęcia z wyborów i zdjęcia przewodniczącej i zastepcy.

 • 26 IX 2013 - Europejski Dzień Języków. (zdjęcia)
        Rada Europy 12 lat temu ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Głównym celem obchodów Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na różnorodność lingwistyczną Starego Kontynentu oraz promowanie nauki języków obcych. W tym roku uczniowie klas II – VI tworzyli „plakaty językowe” zawierające informacje na temat wylosowanych języków europejskich. Plakaty wzięły udział w konkursie na najciekawszy plakat Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie głosowali na wybrana pracę „grosikami”. Zebrane pieniądze zostały przekazane Klubowi PCK i wsparły szkolną zbiórkę w ramach akcji „Gorączka Złota”. Udało zebrać się 44 kg 800 g złotych monet. I miejsce zajęły ex aequo klasa II e (j. angielski) i klasa IV c (j. litewski), które zebrały po 9 kg 200 g, II miejsce zajęła klasa IV e (j. węgierski), która zebrała 3 kg 890 g, na III miejscu ulokowała się klasa V c (j. włoski), której udało się zgromadzić 2 kg 650 g.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

 • 23 WRZEŚNIA - DZIEŃ W BARWACH JESIENI (zdjęcia)
        Poniedziałek 23 września ogłaszamy dniem jesieni w naszej szkole. Prosimy ubrać się w jesienne barwy: czerwony, brązowy i żółty.

 • Akcje całoroczne Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w naszych przedsięwzięciach:
  - zbiórka makulatury – w poniedziałki i środy w godz. 7. 40 – 7. 55 w sali 20 (przy szatniach)
  - zbiórka plastikowych nakrętek
        Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce nakrętek w ramach ogólnopolskiej akcji „Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie”, z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Program działa od 2008 r, i zarządzany jest zgodnie z zachowaniem idei - 100% zakrętek w 100% na rzecz dzieciaków!!!
 • 30 IX - Dzień Chłopaka (zdjęcia)

  Ach! Ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
  mmm, Orły, Sokoły, Herosy!...
  Ach! Ci mężczyźni na miarę czasów,
  Ach, Te Chłopy!? - Jeeeee!
  Te umysły epokowe, protoplaści czynów większych,
  niż pokątne, zarobkowe kombinacje tuż przed pierwszym.
  Nieprzekupni, prości, zacni, wielkoduszni i szlachetni.
  Ci zeoni, te tytany woli, czynu, intelektu…
  Bojownicy spraw ogromnych, owładnięci ideami
  o znaczeniu wiekopomnym, i wejrzeniu, jak ze stali.

  PAŹDZIERNIK
 • 14 X – Dzień Edukacji Narodowej. (zdjęcia)

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  serdeczne podziękowania i życzenia wielu sukcesów zawodowych, dużo zdrowia, radości i satysfakcji z pracy

  Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców
  SP nr 25

 • Spodnie w kąt! 30 października - Światowy Dzień Spódnicy(zdjęcia)
  Nawet, jeśli na co dzień za spódnicami nie przepadamy,
  30 października zrobiliśmy wyjątek. Nasze ulubione spodnie odpoczęły w szafie i ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby, w końcu Światowy Dzień Spódnicy należało odpowiednio uczcić! Chłopcy także aktywnie włączyli się do wspólnego świętowania!!!
  LISTOPAD
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dużych - ma swojego ulubionego Pluszowego Przyjaciela. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. My uczciliśmy to „misiowe święto” przynosząc nasze ukochane niedźwiadki do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
 • Góra Grosza i wróżby andrzejkowe. (zdjęcia)
  Już po raz trzeci Samorząd Uczniowski przystąpił do ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” . To XIV edycja akcji Towarzystwa „Nasz Dom”. Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
  W ramach akcji w piątek 29 listopada zbieraliśmy monety (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł) przy okazji roznoszenia ciasteczek z wróżbami andrzejkowymi.
  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji. Dzięki Wam udało się zebrać i przekazać Towarzystwu „Nasz Dom” ….zł.
  GRUDZIEŃ
 • Dzień Pierniczka. (zdjęcia)
  Z okazji Dnia Pierniczka zorganizowaliśmy akcję sprzedaży pierniczków,
  z której dochód został przeznaczony na zakup świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
  Serdecznie dziękujemy Wam za tak szeroki odzew.
  Dzięki Wam na zakup paczek udało się zebrać ponad 500 zł !!!
 • Mikołajki. (zdjęcia)
  Mikołajki były słodkie i rumiane. Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców wszystkie dzieci w tym dniu otrzymały słodki poczęstunek,
  a czerwone stroje i mikołajowe czapki sprawiły, że poczuliśmy,
  iż „ (…)krok po kroczku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku, idą święta, idą święta…”
 • Świąteczne życzenia.
 • Wspólne rozświetlenie choinki - 9 XII 13 r.
  STYCZEŃ
 • Zabawa karnawałowa kl. IV - VI.
  MARZEC
 • Dzień Kobiet - 7 III 14 r.
 • Dzień muszki i krawata - 10 III 14 r.
 • Powitanie wiosny - 21 III 14 r.
  KWIECIEŃ
 • Dnia 14 IV 2014 r. w ZSO nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1 odbył się Turniej Powiatowy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych.

  Opiekunowie:
  A. Paluch, H. Sobczak,