Zajęcia logopedyczne

W Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie  pracują logopedzi :
mgr Elwira Konczanin-Dołkowska
mgr Urszula Mazurkiewicz
mgr Małgorzata Konczanin

Do zadań logopedów należy:

• prowadzenie badań i działań diagnostycznych w celu określenia poziomu rozwoju mowy uczniów, w tym mowy głośnej i pisma oraz istniejących wad i zaburzeń w tym zakresie;
  • odpowiednio do wyników diagnozowania - prowadzenie indywidualnej i grupowej terapii mowy dzieci i młodzieży;
  • współpraca z rodzicami i nauczycielami uczniów w celu wspierania efektów prowadzonej terapii logopedycznej dzieci i młodzieży z zaburzeniami mowy;
  • udzielanie porad i konsultacji w zakresie wspomagania rozwoju mowy rodzicom, nauczycielom oraz innym zainteresowanym osobom;
  • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej, w tym współpraca z najbliższym środowiskiem dzieci (uczniów);
  • wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych nauczycieli, wynikających z programów wychowawczych i programów profilaktyki szkół i placówek;
  • prowadzenie działalności informacyjnej z zakresu profilaktyki i terapii logopedycznej;
  • udział w posiedzeniach zespołu specjalistycznego.

W Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena terapią logopedyczną objęci są uczniowie z orzeczeniami PP-P o niepełnosprawności.
Terapia prowadzona jest w formie grupowej dostosowanej do możliwości i potrzeb ucznia.

• 14 III 2017 r.
    LAUREACI KONKURSU

21 lutego 2017r. Jury w składzie:
    Elwira Konczanin-Dołkowska, Helena Polakowska, Joanna Papurzyńska, Lidia Kotlińska-Szulc, Małgorzata Konczanin: wyłoniło 12 laureatów konkursu plastycznego pt. „Dwujęzyczne kartki logopedyczne”- 7 prac w kategorii wiekowej I-III i 5 prac w kategorii wiekowej IV-VI.
    Z 12 prac powstał KALENDARZ LOGOPEDYCZNY’2017.
    Zapraszamy do obejrzenia prac.

1. Laura Gołębiewska kl. Id SP nr 25 w Olsztynie
    2. Marcin Gromelski kl. Id SP nr 25 w Olsztynie
    3. Bartosz Marynowski kl. IIf SP nr 22 w Olsztynie
    4. Maja Świcińska kl. IIId nr 22 w Olsztynie
    5. Maria Wierzejska kl. Id SP nr 25 w Olsztynie
    6. Szymon Wojciechowski kl. Id SP nr 25 w Olsztynie
    7. Maciej Jankowski kl. IIa SP nr 25 w Olsztynie
    8. Kacper Guszczanowski kl IVa SP w Stawigudzie
    9. Jakub Kołodziej kl. Vb SP nr 22 w Olsztynie
    10. Martyna Kaliszewska IVa SP w Stawigudzie
    11. Kacper Matanowski kl. VIa SP nr 25 w Olsztynie
    12. Kacper Staniszewski kl. VIc SP nr 25 w Olsztynie
    Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy!

Kalendarz logopedyczny

• 10 III 2017 r.

6 marca 2017 r. logopedzi celebrowali swoje święto w całej Europie.
    - relacja z wydarzeń,
    - fotorelacja z otwarcia gabinetu logopedycznego.
  • 20 XI 2016 r.
    FUNDACJA POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat pod tytułem: „Dwujęzyczne kartki logopedyczne.” Konkurs organizowany jest w ramach II Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, który celebrowano w Polsce po raz drugi – 15-16 października 2016r. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz popularyzowanie dwujęzyczności.
    - regulamin konkursu
    - film nt. II Polish Bilingual Day

• 9 III 2016 r.

• 8 III 2016 r.
    Szanowni Państwo,
    dziękuję za obecność i zaangażowanie w EDL 2016r. Razem błyo nam miło świętować i pracować. 8 marca 2016r. -mija 13 lat od utworzenia naszego Oddziału na Warmii i Mazurach, pozwolą Państwo przyjąć życzenia z tej okazji.

Na naszym fanpage wkrótce ukaże się materiał pokonferencyjny, zachęcam do zaglądania na Facebook'a.
    Z poważaniem,
    przewodnicząca W-MO PZL
    Małgorzata Konczanin
  • 23 II 2016 r.
    Logopedzi zapraszają na:
    - KONFERENCJĘ LOGOPEDYCZNĄ na temat: „Mózg a mowa – koncepcje, relacje, praktyka, interpretacje.” - 4 III 16 r., program
    - Europejski Dzień Logopedy - DYSPRAXA, 6 III 16 r., zaproszenie
  • 29 X 15 r.
    Podziękowania dla Jurka Owsiaka za udział w Światowym Dniu Świadomości Jąkania - film.
  • 13 X 15 r.
    Jurek Owsiak zaprasza na konsultacje on-line 22.10.1015r. z okazji Światowego Dnia Świadomości Jąkania - film.
    Działania ogólnopolskie : konsultacje on-line z ekspertami na platformie internetowej. Prosimy o przesyłanie pytań na adres: e-mail : mowa@logopeda.org.pl
    dr Katarzyna Węsierska - godz.19.00-20.00
    dr Karina Szafrańska - godz.20.00-21.00